Все про підошви

Підошва - це зовнішня головна частина будь-якої пари взуття. Навантаження на підошву є найбільшим, окільки вона розташована під усією плантарною поверхнею стопи. Основні функції підошви: вологонепроникна, амортизаційна та фрикційна. Підошва захищає стопу від будь-яких перешкод під ногами, тому вона повинна бути якісною і міцною. В більшості випадків саме від якості підошви залежить “термін придатності” взуття.

Підошва має ходову і не ходову поверхню. Як верхній, так і нижній прошарок підошви може мати різні додаткові деталі: каблуки, устілки або підметки.

У модельного взуття товщина підошви приблизно п'ять мм, у «бігового» взуття відповідно, товщина більша. Від форми підошви залежить дизайн взуття. Цікавий факт -  якщо підошви вашого взуття важать приблизно 400 гр, то навантаження на організм пророрційне навантаженню двокілограмового тягару на ваших плечах, саме тому ви швидко втомлюєтесь.

Сьогодні асортимент підошов вражає уяву, проте є основні різновиди, які найчастіше використовують взуттєві виробництва:

Формована - підошва для взуття, яку виготовляють методом лиття або формування у пресах. Простіше кажучи - це цілісна підошва разом  із каблуком. Її перевага в тому, що створюючи взуття, дизайнер може втілити свої найсміливіші фантазії, головне щоб виготовлювачі прес-форм не схибили.

Профільована - підтип формованою підошви. Вона теж цільна, але її відмінна риса в тому, що на різних ділянках вона має різну товщину. Основний приклад - взуття на платформі.

Рифлена - на ходовому прошарку підошви видавлені глибокі борозди різної конфігурації. Рифлена підошва у декілька разів збільшує стійкість і має хороші показники зчеплення з поверхнею при різних умовах (для заняття спортом або роботи в екстремальних умовах).

Протекторна - товста підошва з рифленою поверхнею, яка схожа на протектори шин.

Підошва з язичком - не цільна, без каблука. Таку підошву використовуєть у виробництві жіночого взуття на підборах. Язичок підошви - це звужена частина, яка заходить під каблук.

Підошва з крокулем - схожа на «язикату» підошву, але п’яткова частина має форму фронтальної поверхні каблука і кріпиться до неї. Використовують у виробництві взуття як жіночого, так і чоловічого з окремим каблуком.

Матеріали для виготовлення підошов використовують як натуральні, так і синтетичні: дерево, натуральна шкіра, латекс, гума, пластик, полівінлхлорид, термопластичний еластомер і поліуретан.

Підошва може бути повністю виготовлена ​​зі штучних полімерів (наприклад, еластомеру або термоеластопласту) або комбінована, з частковим їх використанням. Полімери надійні, міцні та  еластичні.

Полівінілхлоридні підошви  чудово підходять для наших кліматичних умов. За своїми характеристиками вони поступаються поліуретану, але по співвідношенню ціни і якості їм немає рівних.

Підошву з поліуретану виготовляють методом змішування двох полімерів, які через реакцію утворюють безліч бульбашок - піну, завдяки котрій поліуретан добре поглинає удари.

Гуму яскравих забарвлень часто використовують у виробництві домашнього взуття і взуття для спорту, тому що вона легка, міцна і водостійка. Сьогодні до 30% підошов для взуття виготовляють з гуми.

Підошва з латексу, як правило, на 40% складається зі штучної гуми та на 60% з натурального каучуку. Перевага латексу в тому, що він забезпечує хороше зчеплення, гнучкий, еластичний, легкий, тонкий, тому з латексу можна зробити підошву для елегантного взуття.

Шкіряну підошву використовують не надто часто, через слабку міцність та високу ціну. Така підошва призначена для приміщень, тому її переважно викоритовують для класичного, «офісного» або елітного взуття. Шкіряна підошва, як правило, дуже красива і витончена. Якщо ви хочете «вивести» цю красу на вулицю, тоді загляньте в майстерню з ремонту та пошиття взуття - шкіряній підошві необхідна профілактика.

Існує два основних способи прикріплення підошви до взуття:

Механічний - підошва кріпиться або за допомогою ниток для взуття в один або два шва, або за допомогою цвяхів для взуття або гвинтів для взуття (метод кріплення металевими кріпильними елементами називається штіфтовий).

Хімічний - підошва кріпитися за допомогою клею для взуття, вулканізації або лиття.

Крім основних способів кріплення також є комбіновані, наприклад, коли використовують  цвяхи для взуття і клей для взуття, або клей і нитки для взуття. Саме останній спосіб асоціюється  у споживачів з міцністю, але на практиці відомі світові бренди віддають перевагу одному методу.