Догляд за взуттям: загальні правила

 

Кожен день взуття проходить цілий ряд випробувань: пил, бруд, перепади температур, вода, сіль. Агресивну атаку навколишнього середовища не витримає навіть сама високоякісна пара взуття і швидко прийде в непридатність, якщо їй не допомогти. За взуттям потрібно доглядати і що важливо, доглядати правильно, тоді воно відплатить вам своєю вірною службою і красивим виглядом.

Отже, продовжити термін «життя» взуття ви зможете:

- Якщо не будете захоплюватися кремами, фарбами та іншими засобами по догляду за взуттям. Все що потрібно - ввечері добре протерти взуття вологою ганчірочкою, а крем використовувати тільки в тому випадку, якщо з'явилися подряпини. «Маскуємо» їх невеликою кількістю крем-фарби для взуття, якщо крем «накладати» шарами, то згодом з'являться окатиші. Спочатку нанесіть крем, а от полірування зробіть через п'ять-десять хвилин.

- Якщо не будете чистити взуття перед виходом з будинку, тому що крем не встигає придбати захисні властивості. Пил і бруд в такому випадку налипає з подвоєною силою і забивається глибоко в шкіру. Підготовляти взуття до «виходу» треба ввечері, так як кремова плівка повинна гарненько засохнути, а для цього знадобитися не менше десяти годин.

- Якщо не будете носити взуття на шкіряній підошві у дощову погоду. Шкіряна підошва не переносить воду. Щоб вона прослужила вам довше, відразу після покупки не полінуйтеся, і зробіть профілактику.

- Якщо будете надягати взуття за допомогою ложки. В іншому випадку задник швидко деформується, що неодмінно призведе до розриву пяточного шва.

- Якщо знімаючи взуття, не будете наступати на задник - це протипоказано, інакше взуття втратить форму, і не буде добре фіксувати ногу.

- Набійки на каблуках швидко зношуються, тому важливо вчасно звернутися в майстерню з ремонту взуття. Великий знос набійки або повна її відсутність призведе до деформації каблука, а то й зовсім буде потрібна повна його заміна, а це задоволення не з дешевих. Набійки на взуття з каблуком-шпилькою бажано поміняти відразу після покупки, в гіршому випадку після першого «вигулу» - це допоможе уникнути багатьох проблем надалі.

- Якщо час від часу будете пом'якшувати огрубілу натуральну шкіру, для цього підійде: вазелін, кастрова олія, гліцерин, якщо у вашому арсеналі такого немає, то підійде звичайний крем, навіть найдешевший. Дайте крему трохи вбратися і відполіруйте. Огрубіла шкіра небезпечна тим, що активно тріскається.

- Не сушіть взуття біля вогню або близько до обігрівальних приладів (батареї, духовці), «на» або «в» них, це загрожує тим, що взуття втратить форму або «зсохнеться». Сушити його треба при кімнатній температурі, застосовуючи колодки для взуття або розтяжки для взуття. Якщо у вас під рукою немає спецзасобів, тоді використовуйте економ-варіант: набийте взуття газетами. Взуття зі шкірозамінника сушіть за допомогою електросушарок, тому що природним способом воно буде не сохнути, а киснути тижнями. Шкірозамінник, в переважних випадках, не «дихає».

Взуття із замшевої шкіри не рекомендують носити в сиру погоду і при температурі за вікном нижче - 30°С.

Для догляду за замшевим взуттям не користуйтеся звичайним кремом для взуття - шкіра в такому випадку швидко залосниться. Для підтримки кольору використовуйте спеціальну фарбу для замшевого взуття (як правило, продається у вигляді аерозолів), адже  вона має захисні властивості. Аерозолямі можна користуватися щодня, а взуття із замшевої шкіри чистіть спеціальними гумовими щітками.

- На замшевому взутті залоснився ворс? Потримайте його над парою, він розправитися. Якщо пар не дуже допоміг, тоді очистіть потрібну ділянку і потріть дрібним наждачним папером.

- Не тримайте взуття із замшевої шкіри в пластиковому пакеті.

Взуття з лакової шкіри погано переносить як низькі, так і високі температури. Носити його не рекомендують вже при -10°С градусів та після +25°С.

- Особливого догляду лакове взуття не вимагає, його  досить протирати і натирати фланелевою ганчірочкою. Час від часу попереджайте розтріскування гліцерином або вазеліном.