Матеріали для взуття: шкірозамінники 

 

Шкірозамінники для виробництва взуття можна поділити на два види: штучна та  синтетична шкіра.

 

Штучна шкіра - це матеріал, який заміняє та імітує натуральну шкіру.
Штучні шкіри розрізняють в залежності від їх полімерного покриття: еластоісшкіра (з каучуковим покриттям), вінілісшкіра (з ПВХ покриттям), нітроісшкіра (з нітроцелюлозним покриттям), амідоісшкіра (з полiамiдним покриттям), уретанісшкіра (з поліуретановим покриттям), аміделастоісшкіра (з комбінованим покриттям , наприклад, поліамідним і каучуковим), вінілуретанісшкіра (з пористим покриттям ПВХ).

Штучні шкіри роблять на тканинній, трикотажноій , нетканій   і комбінованій основі.

Взуттєва кирза, шарголін і юфтін - це штучна шкіра для верху юхтового взуття. Вона призначені для берців напівчобіт і черевиків, халяв юхтових чобіт.

Взуттєву кирзу виготовляють на основі бавовняної  тканини, яку просочують латексом і вона має каучукове або вулканізоване лицьове покриття. Шарголін виготовляють на основі тришарової кирзи. Юфтін - на сукні, яке має ПВХ покриття.

Для виготовлення верху хромового взуття та штучної шкіри асортимент більший. Для хромового взуття шкіру роблять на тканинній, трикотажної, нетканій та комбінованій  основі. Основа для штучної шкіри в такому випадку має каучукове, полівинілхлоридне, поліуретанове, пористе або пористо-монолітне покриття, покриття з суміщених полімерів.

Штучну шкіру використовують для виготовлення верху хромового взуття всіх сезонів.

Взуття зі штучної шкіри за якістю, зносостійкістю, міцністю, гнучкістю та своїми гігієнічними властивостями  не може конкурувати зі взуттям з натуральної шкіри. Проте ціна взуття зі штучної шкіри значно нижче.

Саме завдяки лицьовій поверхні та властивостям синтетична шкіра схожа на натуральну. Синтетичні шкіри бувають одно-, двох-, і тришарові.

Корфу, Барекс, Патора - тришарові синтетичні тканини, які складаються з нижнього шару (неткана основа), середнього (тонка армована тканина) і верхнього (поліуретанове покриття).

Кларін, Кордлей, Фловерлак, Тойо Делякур, СК-8, синтетична наппа - двошарові синтетичні шкіри, які виготовляють на нетканій, тканинній та трикотажній основі з поліуретановим покриттям. Так, Кларін, Кордлей і СК-8 на нетканій основі, Тойо Делякур та синтетична наппа - на тканинній з начосом, а Фловерлак - на трикотажній.

Одношарові синтетичні шкіри - це поліуретанові плівки без основи (Порвайер) або на нетканих основах, які не мають лицьового покриття і просякнуті поліуретаном (синтетичний велюр, Танера). Неткана основа для синтетичної шкіри -  це іглопробивні та в'язально-прошивні полотна.

Синтетичні шкіри на волокнистій основі не міцні, тому їх характеристики міцності підсилюють за допомогою тонкої тканини.

Синтетичні шкіри, завдяки своїй схожості з натуральною шкірою та помірною ціною користуються величезною популярність серед виробників і споживачів. З неї виготовляють всі види взуття як для людей різного віку, так і для усіх сезонів року.